13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

“I çmendi serbët”: Gazeta kroate shkruan për tatuazhin e Dakut

- Advertisement -

Shqipëria mposhti Poloninë me rezultat 2:0 në xhiron e gjashtë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024.

- Advertisement -

Kuqezinjtë kaluan në avantazh në minutën e 37-të me golin e Jasir Asanit dhe Mirlind Daku që konfirmoi fitoren e vendasve në minutën e 62-të ndeshjen.

Daku mori një karton të verdhë për heqjen e fanellës pas festimit të një goli dhe në shpinë i është vërejtur një tatuazh që ishte dedikim për heroin e Kosovës, Agim Ramadanin.

- Advertisement -

Gazeta e madhe kroate “Index.hr” ka shkruar në lidhje me këtë tatuazh të Dakut, i cili sipas tyre, ka ‘çmendur’ serbët.

“Daku ka një tatuazh në shpinë të heroit Agim Ramadani – Katana, komandantit shqiptar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pranë tatuazhit është shkruar Katana 138. Agim Ramadani ra dëshmor në Koshare në vitin 1999 dhe sot me emrin e tij mban edhe rruga kryesore në Prishtinë” – ka shkruar mediumi kroat, transmeton lajmi.net.

- Advertisement -

Për Dakun ishte goli i parë në ndeshjen e dytë zyrtare me Kombëtaren shqiptare të futbollit.

Daku gjatë karrierës së tij ka luajtur në Kroaci tek Osijeku./Lajmi.net/

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -