17.7 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

Hyseni: GreneII nuk i bën nder as Amerikës

Deputeti i VV-së, Hydajet Hyseni është shprehur se Grenelli nuk i bën nder as Amerikës.

Ai tha se është një mësim edhe për ne që duhet të mbështetemi te Amerika demokratike.

Ka edhe amerikanë të tillë që nuk i bëjnë nder Amerikës, që e vuan edhe në situatë të rëndë edhe imazhin e Amerikës dhe mendoj që është një mësim edhe për ne që duhet të mbështetemi te Amerika demokratike, te Amerika progresiste dhe liridashëse, dhe kjo e ka bërë Amerikën të jetë Amerikë”, u shpreh ai.

Të fundit
Lajme të lidhura