8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Hyri në një banesë për të grabitur, e pëson keq “skifteri” shqiptar

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane në zonën e San Martinos, sapo ka dalë nga banesa ku kishte shkuar për të vjedhur.

30-vjeçari shqiptar pasi ishte informuar se pronarët ishin larguar nga shtëpia, ka shkuar atje me qëllimin për të grabitur.

- Advertisement -

Pasi u ngjit në taracë, hapi grilat dhe u fut brenda banesës, ndërsa filloi të gërmojë nëpër dhoma për të marrë gjithçka të vlefshme, por pa e ditur që një fqinj po shihte gjithçka dhe kishte njoftuar policinë.

Shpejtësia e mbërritjes së agjentëve i lejoi ata të shihnin hajdutin të hidhej nga tarraca dhe më pas të ikte.

Në atë moment operatorët e ndoqën në këmbë, duke hyrë në një shkurre që të çon nga Albaro në zonën e San Martinos.

- Advertisement -

Ndjekja e guximshme dhe rraskapitëse, mes shkurreve dhe vegjetacionit të dendur, përfundoi kur i arratisuri, i ndjekur nga agjentët, përfundoi në një pikë të verbër në via Lagustena.

30-vjeçarit, i pranishëm në mënyrë të parregullt në Itali, me dosje të ndryshme policie dhe tashmë i arrestuar për të njëjtat lloj krimesh, iu gjet një orë floriri, bizhuteri të ndryshme të çmuara dhe 980 euro cash, të cilat më pas u gjetën të vjedhura. objekte brenda banesës në via Dodecaneso. Gjyqi i drejtpërdrejtë do të organizohet të shtunën më 3 shtator 2022./Abc news

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -