11C
Pristina
4 Mars, 2021 - 23:22

Humb jetën edhe një tjetër mjek nga Covid-19

Një tjetër humbje është shënuar në radhët e bluzave të bardha si pasojë e Coronavirusit në ShqipëriViktima e radhës është mjeku nga kukësi Bajram Cena, i cili nuk ja ka dalë në betejën me Covid.

Cena ka shërbyer në spitalin e Kukësit prej shumë vitesh, duke organizuar edhe simpoziume të ndryshme shkencore.

Ikja e tij la pas lot dhe dhimbje jo vetëm tek familjarët dhe të afërmit, por edhe tek komuniteti të cilit i shërbeu për vite me radhë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika