fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Hoxhë Irfan Salihu: Ata që mohojnë Zotin nuk do të mund ta takojnë Zotin, ateisti mund të jetë njeri prej tyre – Ja si reagon ateisti

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Emisioni Kojshia Show, këtë javë për temë kishte “Origjinën e njeriut”. Mysafirë në studio për të folur për këtë teme kishte Kastriot Musliu biolog dhe publicist, si dhe hoxhën e njohur nga Prizreni, Irfan Saliu, shkruan Korrespodenti.

Hoxha Irfan Salihu, në këtë emision tha se ata që e besojnë se njeriu nuk është krijuar prej dheu dalin nga feja dhe sipas tij, këta njerëz nuk do ta takojnë Zotin botën e ardhshme. Salihu e pranoi se mund të kenë evoluar speciat, por vetëm brenda llojit të vet, duke pas parasysh edhe kushtet klimatike e rrethanat tjera. Por, ai e kundërshtoi kategorikisht se speciet mund të kenë evoluar nga diçka në diçka tjetër.

- Advertisement -

Ndiqeni emisionin nga minuta 1:47:00 për ta dëgjuar shpjegimin e plotë të tij për këtë çështje.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -