fbpx
-3.1 C
Pristina
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Hoxha, prifti, frati dhe shehu pajtojnë tri familje në Doblibarë të Gjakovës

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Sot në Kishën e Shën Mëhillit në fshatin Doblibarë të Gjakovës u bë pajtimi mes tri familjeve Gjevalin Alija, Muharrem Musa dhe Qëndrim Sadiku, në praninë e fratit, priftit, shehit dhe hoxhës.

Kështu ka bërë të ditur Famullia e Shën Mihillit në fshatin Doblibarë.

“Zoti iu mbushtë me të mira e bekime për shembullin e mirë që sot jepni, dhe shembullin tuaj e ndjekshin të gjithë ata të rinj që mbajnë urrejtje. Zoti e shënoftë me shkronja të arta këtë vepër të faljes dhe pajtimit në librat e amshimit. Duani njeri-tjetrin, siç ju desha juve, është porosia e vet Jezu Krishtit”, tha famullitari Don Robert Jakaj me rastin e këtij akti njerëzor e patriotik.

- Advertisement -

Të fundit

​Qeveria do të subvencionojë për gjashtë muaj të punësuarit e rinj

Qeveria ka prezantuar platformën “Super puna”, e cila ka për qëllim punësimin e të rinjve. Kryeministri Albin Kurti tha...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -