8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Hovenier ka disa fjalë për sekretarin Blinken që mbajti fjalim në ngjarjen e organizuar në Prishtinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për fjalimin e tij të mbajtur Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, që po mbahet në Prishtinë, gjatë këtij vikendi.

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori amerikan përmendu edhe sekretaren Albright – të cilën e ka përmendur në fjalim edhe Antony Blinken.

- Advertisement -

“Faleminderit Sekretarit Blinken për mesazhin e tij prekës gjatë sesionit kryesor të #ËPSRKS2022. Siç ndan Sekretari Blinken në mesazhin e tij, ne mund ta nderojmë më së miri trashëgiminë e Sekretares Albright duke avancuar parimet e ËPS dhe duke qenë të vërtetë ndaj vlerave tona”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -