-1.7C
Pristina
27 Janar, 2021 - 11:39

Hoti thërret konferencë për medie në ora 15:00

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se Qeveria Hoti është jo legjitime, dhe se vota e deputeti Etem Arifaj nuk është valide, vendi duhet të shkoj në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Ndërsa nga Qeveria e Kosovës reagimi vjen tek pas disa orësh që u bë i ditur ky vendim i kushtetueses.

Kyreministri Avdullah Hoti ka thirru një konferencë për medie në ora 15:00.

Ndërsa në një status të pak minutave më parë Hoti ka thënë se kjo legjislaturë duhet të votoj buxhetin e vitit të ardhshëm, para se Kuvendi të shpërbëhet.

Të fundit

Të tjera nga rubrika