-1.1 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 15:58

Hoti: Në shtator po dërgohen tekstet shkollore për nxënësit në Luginë

- Advertisement -

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti sot i ka pritur përfaqësuesit e Luginës së Preshevës për ta hartuar programin e punës për Zyrën për Luginën e Preshevës, e cila u formua muaj më parë.Hoti tha se me hartimin e planit të punës së kësaj zyre, do të “analizohet gjendja sociale dhe ekonomike” e shqiptarëve në Luginën e Preshevës, për, siç tha, “faktuar gjendjen në arsim, shëndetësi e punësim”.

“Në shtator jam i bindur se do të realizohet dërgimi i tekstet shkollore për nxënësit shqiptarë në Luginën e Prishtinës”, tha Hoti.

Ai premtoi edhe donacione tjera për qytetarët në atë pjesë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika