10.3C
Pristina
8 Mars, 2021 - 15:46

Hoti: Ky vit do të përmbyllet me liberalizim të vizave

Gjatë vizitës në Dragash, kandidati për kryeministër nga LDK Avdullah Hoti, u shpreh i bindur se këtë vit do të përmbyllet me liberalizimin e vizave.

Ai tha se LDK ka njerëz që kanë vision të qartë dhe që iu nënshtrohen vetëm ligjit dhe kushtetutës.

Hoti tha se ndihet i privilegjuar që i prin listës së LDK-së.

Kemi me përmbyll këtë vit me liberalizim të vizave, jam i bindur.

Ne jemi duke punuar me vendet e BE-së me qeveritë e tyre duke i bindur që ne jemi ata që e fuqizojmë ligjin, ata që e luftojnë korrupsionin.

Jemi njerëz që kemi vizion të qartë, njerëz që i nënshtrohemi vetëm ligjit dhe kushtetutës. Me besimin në Zot, pa ndërtuar kule, pa iu nënshtruar individit por duke iu nënshtruar ligjit, kushtetutës dhe vizionit kah duhet të shkojë ky vend.

Jam i privilegjuar që i prijë një liste të jashtëzakonshme të burrave dhe grave në listë”, tha Hoti.

Të fundit

Të tjera nga rubrika