4.8 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 01:40

Hoti e Zemaj shpalosin sot planin për vaksinimin anti-COVID19

Kosova ka siguruar 500 mijë vaksina kundër COVID-19.

E për shpërndarjen e tyre, planin e imunizimit dhe vaksinimit, në një konferencë për media sot do flasin kryeministri Hoti e ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, shkruan lajmi.net.

Kjo është bërë e ditur me anë të një njoftimi nga zyra e kryeministrit.

Konferenca do të mbahet me fillim prej orës 11:00.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

error: Përmbajtja mbrohet !!