5 C
Pristina
26 Tetor, 2020 - 09:00

Horoskopi- sot ju pret një befasi e madhe

Dashi

Nesër do të jetë një ditë rikuperimi, edhe më tw mirë se fundjava. Në dashuri duhet të përmbaheni nga çdo formë diskutimi ose sqarimi. Në punë, megjithatë, përpiquni të merrni një qëndrim më aktiv dhe më pak shqetësues.

Demi

Duhet të ketë një ditë kur do të ndjeheni mjaft të qetë. Prandaj përpiquni të menaxhoni nervozizmin tuaj, si në dashuri, ashtu edhe në punë. Shtyni krahasimet dhe diskutimet në një kohë më paqësore. Gjërat do të përmirësohen së shpejti!

Binjakët

Do të jetë një fillim i javës me zhurmë, falë bashkëveprimit të Venusit dhe Hënës. Të dyja, ndjenjat dhe biznesi, do të favorizohen nga yjet. Vetëm kini kujdes që të filloni një bashkëpunim të ri profesional me dikë nga Peshorja apo edhe Dashi.

Gaforrja

Do të kërkoni më shumë qetësi , veçanërisht në dashuri. Një ngjarje e vogël dhe e papritur mund të prishë gjendjen shpirtërore: kini kujdes! Për sa i përket punës, ju do të keni ndihmën e Hënës: muajt e ardhshëm do t’ju ndihmojnë të kuptoni vlefshmërinë e projekteve tuaja.

Luani

Hëna në aspektin e kundërt mund t’ju bëjë pak të trishtuar ose të paktën të hutuar për marrëdhënien tuaj. Beqarët që kërkojnë një shok shpirti, megjithatë, do të favorizohen ende nga yjet. Sa i përket punës, mund të ndodhë një vonesë e vogël: nëse po, mos u shqetësoni menjëherë!

Virgjëresha

Java do të fillojë shumë mirë! Dashuria do të shkojë shumë mirë, veçanërisht për ata që po ndjekin një Akrep ose Gaforre. Periudha pjellore për çifte që kanë në mendje plane të mëdha. Puna gjithashtu premton kënaqësi të mira.

Peshorja

Duhet të përpiqeni të krahasoni veten më shumë në dashuri dhe të mos mbani gjithçka brenda. E hëna do të jetë akoma interesante: ju mund të merrni përgjigje që keni pritur për ca kohë. Megjithatë, në frontin e punës, do të duhet ende pak durim.

Akrepi

Mund të ndjeni një farë lodhjeje. Nëse është e mundur, shmangni të gjitha format e tensionit dhe kontrastit për orët e ardhshme. Beqarët do kenë mundësi të shkëlqyera për të realizuar takime të këndshme. Në punë do të ketë një mundësi për të përcaktuar më mirë pozicionin tuaj.

Shigjetari

Do të duhet të filloni të heqni qafe disa marrëdhënie të përkryera. Ka ardhur koha të përqëndrohemi më shumë në tregimet që ata vërtet meritojnë. Puna do të fillojë sërish mirë: mundësi interesante po vijnë!

Bricjapi

Brenda kësaj jave ju mund të merrni një përgjigje të rëndësishme në punë. Nëse ka akoma probleme, nëse shqetësoheni për financat tuaja, vazhdoni! Historia kthehet. Edhe në dashuri do të ketë një rikuperim të rëndësishëm.

Ujori

Siç ju këshillon horoskopi i Paolo Fox e hëna dhe ditët në vijim duhet të përpiqeni të mos keni një qëndrim të dobët ndaj partnerit tuaj. Marrëdhëniet afatgjata mund të ndjehen paksa të tensionuara për shkak të financave! Për sa i përket punës, ka një lajm interesant.

Peshqit:

Në punë duhet të përpiqeni në çdo mënyrë për të kundërshtuar dembelizmin që po përjetoni. Në dashuri ka dy ditë, atë të së hënës dhe të martës, më të qeta se e kaluara. Përfitoni nga kjo situatë për të dalë nga shtëpia!

Të fundit

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...

Televizioni zviceran me një kronikë për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”

Televizoni publik i Zvicrës i ka kushtuar një kronikë të vecantë politikanit shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviq.Pas zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...

Të tjera nga rubrika

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...

Televizioni zviceran me një kronikë për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”

Televizoni publik i Zvicrës i ka kushtuar një kronikë të vecantë politikanit shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviq.Pas zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...