-4.2 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 14:49

Historike: Dhoma kalon Rezolutën për shkarkimin e Presidentit Trump

Rezoluta për ngritjen e akuzave u miratua me 232 vota pro dhe 197 kundër.

- Advertisement -

Dhoma e Përfaqësuesve sapo ka votuar për fajësimin e Presidentit Donald Trump për herë të dytë për rolin e tij në trazirat vdekjeprurëse të Kapitolit të 6 janarit.

Dhjetë republikanë u bashkuan me kolegët e tyre demokratë në votimin në favor të rezolutës së fajësimit, raporton CNN.

Ata janë:

Rep Dan Newhouse i Uashingtonit

Rep. John Katko i Nju Jorkut

Rep. Jaime Herrera Beutler nga Uashingtoni

Rep. Adam Kinzinger nga Illinois

Rep. Fred Upton i Miçiganit

Rep Liz Cheney nga Wyoming

Rep Peter Meijer nga Miçigan

Rep Anthony Gonzalez nga Ohajo

Rep Tom Rice i Karolinës së Jugut

Rep David Valadao i Kalifornisë

Të fundit

Të tjera nga rubrika