9.8 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Historiani Hakif Bajrami ‘godet’ hoxhën: Hoxhë Efendi, asnjë mysIiman nuk u kthye prej Turkie me Iuftu për Kosovë

- Advertisement -

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin prifti ortodoks nga Shqipëria, At Nikolla Xhufka, historiani i njohur, Hakif Bajrami, imami Xhevat Kryeziu si dhe aktivisti Bekë Zefi, ku diskutuan për manastiret në Kosovë, në veçanti për Manastirin Decanit, përcjell Korrespodenti.

- Advertisement -

Historiani Hakif Bajrami në këtë emision tha se Serbia e ka mundësinë e fundit për t’iu kthyer Evropës, përndryshe, thotë ai, nëse shteti serb provokon Iuftë të re, do të përballet me tetë milionë shqiptar që jetojnë në Ballkan dhe se pas kësaj, Manastire serbe në Kosovë më nuk do të ketë. Bajrami ka kritikuar edhe të shpërngulurit shqiptarë në Turqi, për të cilët thotë së nuk e kanë ndihmuar Kosovën në Kohën kur ishte në luftë me Serbinë.

Ndiqeni minutën e 110:00 të emisionit për ta dëgjuar deklaratën e plotë të historianit Hakif Bajrami.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -