7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Historia prekëse: Kosovari që e dorëzoi në polici kuletën me dy mijë €, është punëtor ndërtimi

- Advertisement -

Qytetari Valon Ramadani nga Gjilani, ka gjetur sot një portofol të mbushur me para në orët e hershme të mëngjesit.

Ai menjëherë portofolin e gjetur ua ka dorëzuar zyrtarëve policor të cilët ishin në detyrë në rrugën “Tringë Ismajli” në Prishtinë.

- Advertisement -

Në portofol kishte mijëra euro dhe dokumente personale.

Paparaci, mëson se Valon Ramadani është punëtor krahu, e që portofolin me para e ka gjetur në mëngjesin e së premtes duke shkuar në punë.

- Advertisement -

Portofoli me para është i një pronari të një lokali.

Policia e Kosovës e ka çmuar këtë gjest human dhe ka falënderuar të gjithë qytetarët për bashkëpunim e vazhdueshëm.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -