fbpx
3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

“Hiqma kurrizin tim e shpëtoma vajzën”, babai bën thirrjen e dëshpëruar për 20-vjeçaren që vuan nga sëmundja e rëndë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Jasmina Neziraj vetëm 20-vjeç vuan sëmundja e rëndë e leukemisë akute, për çka i nevojiten 140 mijë euro për shërim jashtë vendit, shumë kjo e papërballueshme për familjen, raporton Gazeta Sinjali.

Hoxha shqiptar, Elvis Naçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare një video ku shihet vajza e cila gjendet e sëmurë në shtrat dhe babai i saj i cili dëshpërimisht kërkon ndihmën e qytetarëve për të siguruar mjetet financiare që janë të nevojshme për transplant.

- Advertisement -

“I kam thanë doktoreshës, hiqma kurrizin tim, vetëm shpëtoma vajzën”, thotë me lot në sy babai i Jasminës.

“Spitali i ka kërkuar 140 mijë euro. Nuk i kemi”, vazhdon tutje i përlotur babai.

Të dhënat e llogarive bankare nëpërmjet të cilave personat vullnetmirë mund të kontribuojnë për shërimin e Jasminës, janë bërë të ditura në postimin e Naçit dhe të njëjtat mund t’i gjeni më poshtë:

PayPal:

- Advertisement -

fondacionifirdeus1@gmail.com

Te dhenat bankare ne Zvicër 

Name: Firdeus

- Advertisement -

Emri i Bankes: Post Finance

Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5

IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5

BIC: POFICHBEXXX

Të dhënat bankare në USA 

Bank Name : Morton Community bank

Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus

Routing Number: 071123204

Account number : 769397

Konto Gjermani 

Firdeus Germany Stiftung

Sparkasse Fürstenfeldbruck

IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46

BIC: BYLADEM1FFB

Konto UK 

FIRDEUS UK

Sort code23-14-70

Account number:88494986

IBAN: GB95 TRWI 2314 7088 4949 86

Address: TransferWise

56 Shoreditch High Street London

E1 6JJ United Kingdom

Të dhënat bankare në Shqiperi 

Fondacioni Firdeus, Credins Bank,

Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.

SWIFT CODE CDISALTR

IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481

IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479

Konto ne Kosove 

Credins Bank Kosove

Fondacioni Shqiptaret per Shqiptaret Kosove

Address: Zona industriale P.N, Prishtina

IBAN: �XK05 2381 8000 0000 6041 (EURO)�Bank: Credins Bank Kosove

Address of the Bank: Rruga UCK, no 240

SWIFT (BIC) CODE: CDISXKPR

Konto Maqedoni.V 

FIRDEUS

IBAN: BR.MK07200003808713043

SWIFT Code: STOBNK 2X

Stopanska Banka Ad Skopje

Firdeus Arangel Kichevo

- Advertisement -

Të fundit

Kurti për Asociacionin: I ndjeri Holbrooke ishte penduar për “Republika Srpskan”

Problemet në Ballkan kanë thellësi dhe kjo ka të bëjë me historinë nga e cila duhet marrë mësime, tha...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -