-8.4 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 21:27

“Hetem Arifi, super hero, për 1 vit i rrëzoi dy qeveri”

- Advertisement -

Gazetari i komunitetit rom, Sejnur Veshal, ka ironizuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese rreth legjitimitetit të Qeverisë së Hotit.

Ai ka përmendur rastin e deputetit ashkali, Hetem Arifi.

“Per një vit, dy qeveri i rrëzoi, Hetem Arifi #superhero #61shi. Ne, komunitetet, mundemi me u ndi shumë SHTETFORMUSA, me apo pa vetëdije, Qeveria varet prej nesh dhe kontributit krucial të platformave tona . #61shi”, ka shkruar ai në Facebook

Të fundit

Të tjera nga rubrika