15.6 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 01:00

“Heshtet” Policia e Kosovës, as pas mbërritjes së dosjes së dytë “sekrete” në adresë të OVL-UÇK-së, asnjë fjalë

Sot, për herë të dytë në zyrat e OVL-UÇK-së, kanë mbërritur dosje sekrete të Gjykatës Speciale.

Kjo është bërë e ditur me anë të një konference për media nga Kryesia e OVL-UÇK-së.Ata kanë theksuar se kjo dosje ka ardhur nga një person i panjohur rreth orës 15:30 minuta, person i cili nuk është mundur të kapet në flagrancë pasi ka lënë dosjet.

“Dosjen e ka sjellë dikush sot në orën 09:15. Ka qenë me syze, me maskë dhe kapelë. Vetëm e ka lënë pakon dhe ka ikë. Në fillim jemi frikësuar se çka mund të ketë, pasi e kemi hapur me kujdes e kemi parë që ka material të Gjykatës Speciale”, ka thënë Gucati.

“Gazeta Blic” për këtë çështje ka provuar të kontaktojë Policinë e Kosovës por nuk ka marrë përgjigje nga ana e tyre, duke heshtur rreth kësaj çështjeje.Kujtojmë se kjo është hera e dytë që në zyrat e OVL-UÇK-së, kanë mbërritur dosje të tilla nga persona të panjohur.

Edhe me datën 7 shtator në adresë të OVL-UÇK-së ka mbërritur një paketë me 400 dosje të Gjykatës Speciale.Gjykata Speciale muajt e fundit ka intensifikuar veprimtarinë e saj duke bërë publike edhe aktakuzat për presidentin Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri veseli.

Të fundit

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Të tjera nga rubrika

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...