11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Hekuran Murati, Memli Krasniqit: Të kanë rënë kriptovalutat mos prit që të subvencionojmë

Hekuran Murati ministër i Fianancave iu është përgjigjur kryrtarit të PDK e atij të LDK e ku këta të fundit akuzuan Qeveriën për krizë enegjetike dhe infalcion dhe moskujdesje ndaj qyetarevë për shkak të rrijes së çmimeve, raporton Gazeta Blic.“E kuptoj shtresën e mesme dhe të vrafër që janë prekur nga krejt këto, por nuk i kuptoj politikanët si ju që flisni për krizën e infalcionin. E di që ke rënie në kriptovalutave, por nuk të subvencionojmë, më vjen keq”, i tha Murati Krasniqit.

- Advertisement -

Ai k pasur disa fjalë edhe për kryetarin e LDK ku tha se nuk ka pritur nga ai që t`i referohet raporteve dhe lajmeve të rreme. Ka përmendur edhe ndihmen e Qeverisë për pesionistët, studentët e kategoritë e tjera.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -