5.6 C
Pristina
23 Janar, 2021 - 21:41

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me koronavirus.

Haxhiu thotë se veprimi i tij është vepër penale dhe se Policia dhe Prokuroria duhet të veprojnë njësoj si dhe për qytetarët e tjerë.

Postimi i plotë:

Veprimi i Arban Abrashit përveç tjerash është vepër penale prandaj policia e prokuroria duhet t’i zbatojnë detyrimet ligjore njësoj sikur edhe për qytetarët tjerë!

https://www.facebook.com/hapeporten/posts/4629918480412240

Të fundit

Të tjera nga rubrika