fbpx
-7.9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Haxhiu: Pantiqi në arrest shtëpiak, pjesëtari i FSK-së në burg – krejt dhe drejt

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka komentuar vendimin e gjykatës për t’ia caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh pjesëtarit të FSK-së, Azem Kurtaj, i cili dyshohet se i plagosi dy të rinj serbë të premtën në Shtërpcë.

- Advertisement -

Ai e krahasoi këtë vendim me vendimin për lirimin në arrest shtëpiak të Dejan Pantiq, ish-policit serb të Policisë së Kosovës, i dyshuar për sulm terrorist ndaj institucioneve.

“Ish-policit Dejan Pantiq që akuzohet se plagosi policin e Kosovës, iu caktua masa arrest shtepiak.Azem Kurtaj pjesëtar i FSK-së akuzohet se plagosi dy qytetarë serbë, i caktohet masa e arrestit me burg.# Krejt dhe drejt#Barazi dhe drejtësi”, ka shkruar Haxhiu në një postim në Facebook.

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -