11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Haxhiu kërkon të kthehet dënimi me vdekje pas dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë

Një akt makabre ka tronditur Kosovën, ku dyshohet se pesë persona kanë dhunuar për shtatë orë një 11-vjeçare në Prishtinë.

- Advertisement -

Ky rast nxiti reagime të shumta për mendësinë dhe se sa është bërë vend i pasigurtë për femrat Kosova.

Shumë prej reagimeve kërkonin burgim maksimal për të dyshuarit, por deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka kërkuar që të kthehet dënimi me vdekje.

“Edukimi dhe emancipimi i fëmijëve padallim gjinie në familje, në shkolla është baza e një shoqërie të shëndoshë”, shkroi ai.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -