5 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Haradinaj e luti për koalicion, Abdixhiku ia kthen shkurt: Nuk do të ndodh asnjëherë

- Advertisement -

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tha se një koalicion parazgjedhor me AAK-në s’do të ndodhë asnjëherë. Këtë përgjigje e dha kryetari i LDK-së në Pressing, pasi javë më parë kreu i AAK-së Ramush Haradinaj kërkonte koalicion me partitë opozitare për zgjedhjet e ardhshme.

- Advertisement -

Abdixhiku tha se është kundër koalicionit parazgjedhor dhe konfirmoi se LDK do të dalë e vetme në zgjedhje.

“Jo s’do të ndodhë ajo asnjëherë, patjetër që jo. Ne jemi Lidhja Demokratike e Kosovës”, tha Abdixhiku në Pressing, transmeton Express.

- Advertisement -

“Kemi dallime substanciale”, u shpreh ai sa i përket koalicioneve parazgjedhore.

“Prandaj e kemi thënë Rruga e Re”, tha Abdixhiku, transmeton Gazeta Express.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -