fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Hapet apIikimi për shtesat për fëmijët deri në 16 vjeç

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16-vjeçare.

Ai tha se po përmbushet “në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë”.

- Advertisement -

“Dhe, më në fund, përmbushet në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë sonë. Nga tani e tutje, të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare mund të përfitojnë nga shtesat mujore për fëmijë.  Qeveria për Familjet”, ka shkruar Murati.

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -