-1.1 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 15:57

Hallakamë në BIK: Arrestohet “hoxha i Drenicës”

- Advertisement -

Mbrëmë policia e Drenasit ka arrestuar Mulla Osman Musliu, imamin e njohur të Drenicës.

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se Mulla Osmani është arrestuar pas suImit fizik ndaj një punëtorë të Bashkësisë Islame në Drenas.

I njejti ditë më parë kishte thyer me dhunë një derë në zyre të BIK-ut të cilën e kishte uzurpuar.

Kështu bërë të ditur për Ballkani.info burime brenda policisë në Drenas të cilët thanë se Mulla Osmanin e kanë dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa për çudi në mbajtje është edhe vik.tima.

Në një përgjigje për Ballkani.info Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy personave pasi që pas një mosmarrëveshje kanë suImuar fizikisht njëri-tjetrin.

Të dyshuarit nuk kanë pasur lëndime të dukshme si dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili urdhëron që pas intervistimit të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes në Drenas për 48 orë”, thekson policia.

Të fundit

Të tjera nga rubrika