fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Halil Kastrati: Nuk pata forcë me pa videon, nënës tonë me zemër i kishim bërë strehim

Aktivisti dhe humanisti kosovar, Halil Kastrati ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së një të moshuare nga tri infermiere në një qendër të kujdesit në Pejë.

Kastrati thotë se është shumë i prekur lidhur me rastin, derisa ka thënë se të moshuarës i ofrojnë strehim në shtëpinë e të moshuarve që e drejton vetë Kastrati.

- Advertisement -

Reagimi i plotë:

Nuk pata force me pa videon deri ne fund por me dhimbje ne shpirt po i percjelli lajmet per rastin e te moshuares, nenes se deshmorit ne Peje dhe realisht kam ngele pa koment.

Cdo sherbim ndaj njerezve me nevoja te ndryshme duhet te jete mision sepse vetem atehere u sherben atyre me shpirte e trup.

- Advertisement -

Pa dashur qe te zgjatem me shume, te ju japim hapsire organeve te drejtesise me thene fjalen e fundit ndersa te moshuares, nenes tone me gjithe zemer i kishim bere vende ne shtepine tone.

Zot na fal e na udhezo. 😢🤲

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -