14.1 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022
- Advertisement -

Hajdutët që e grabitën shtëpinë e Aubameyangut janë nga Kosova?

Pierre-Emerick Aubameyang dhe familja e tij përjetuan momentin më dramatik këtë mëngjes pasi hajdutë të maskuar hynë në shtëpinë e tyre. Mediat spanjolle tronditën publikun mëngjesin e sotëm me lajmin se Aubameyang u rra.h në shtëpinë e tij dhe u plaçkit.

- Advertisement -

Është bërë e ditur se katër grabitës kanë arritur të hyjnë në shtëpinë e Aubameyang në orët e para të mëngjesit dhe më pas kanë goditur me shkop suImuesin e Barcelonës dhe gruan e tij.

Fillimisht e kanë drejtuar pistoletën dhe i kanë lidhur, duke e pasur më të lehtë kryerjen e qëllimit të tyre që shkoi në vlerën e mbi 300 mijë euro.

polici, pasi personat që hynë në shtëpinë e tij kishin ikur të qetë me një mjet të tipit “Audi A3”.

- Advertisement -

Sulmuesi i Barcelonës u shpreh se këta persona po flisnin italisht, por mediat spanjolle raportojnë se bëhet fjalë për një grup shqiptarësh nga Kosova që kanë kryer gjithçka. /Sport Ekspres/

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -