16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

‘Hajde në shtëpi, po errësohet’, çfarë i tha babai të birit para se të privohej nga jeta

Ku je, hajde në shtëpi se po errësohet”. Ishte kjo biseda e fundit e Erjon Xhenjes, VlKTlMËS së atentatit në Shkodër dhe babait të tij, rreth dy orë para se të ndodhte ekzekutimi.

I ati i VlKTlMËS, po shkonte në drejtim të Malit të Zi për t’u furnizuar me karburant, por diçka e ka penguar dhe është kthyer në banesë.

- Advertisement -

Pak me vonë, ai është informuar për ngjarjen e rëndë ku i biri ka mbetur pa shenja jete.

Gjatë komunikimit të tij me efetivë të policisë, babai u shpreh se djali i tij nuk kishte konfIikte , por problemet i kishte nga kurshërinjtë e tij.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së dielës në lagjen “Kiras”, ku Xhenje ndodhej në brendësi të një lokali.

- Advertisement -

Disa persona të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të lokalit, duke e lënë pa shenja jete në vend të riun.

Forca të shumta të policisë ndodhen në vendin e ngjarjes, ku po bëhet e mundur gjetja e provave të mundshme.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -