8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Habit Ilir Meta: Unë nuk kam frikë as nga vendimi i zotit

Kryetari i PL, Ilir Meta i ka cilësuar shpifje akuzat se ka lobuar me para me origjinë të dyshimta për një foto të parealizuar me presidentin e SHBA.

Teksa SPAK ka nisur një hetim për këtë çështje, Meta mohoi të ketë lobuar, ndërsa tha se nuk ka frikë nga SPAK dhe as nga zoti.

- Advertisement -

SPAK po përpiqet të sigurojë prova në Qipro për kompaninë që dyshohet se ka lobuar. Denoncimi për lobimine LSI ëshë bëtë nga ish-deputeti i Halit Valteri.

Ai kërkon që SPAK të faktojë se si kanë shkuara rreth 700 mijë dollarë në Qipro të cilët me pas Dorelita Limited i ka kaluar në SHBA për të lobuar që Ilir Meta të zhvillonte takime më kongresmenë amerikanë.

Pjesë e këtyre pagesave dyshohet se ishte edhe marrja pjesë në inaugurimit e ish-presidentit Donald Trump apo takime të tjera me zyrtarë amerikan.

- Advertisement -

Meta: Janë të gjitha shpifje, mashtrime trillime. unë skam frikë nga vendimi i zotit.

Fevziu: A keni paguar për një foto e pa realizuar me me presidentin e SHBA?

Meta: Kurrë!

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -