17.7 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

Gruaja në Serbi veshi bikini me flamurin kuqezi, serbët me komente të dhunshme: Është provokim

Një foto që thuhet se është bërë në Strand të Novi Sadit, Serbi ka ndezur reagime në rrjetet sociale.

Në foto shihet një grua e moshuar e ulur në një stol, e cila ka veshur një palë bikini me printimin e flamurit shqiptar. Gjithashtu, gruaja mban telefonin dhe duket sikur po e drejton kamerën nga personi që bën foton.

Ende nuk dihet arsyeja pse gruaja vendosi të veshte këto rroba banje me shqiponjën dykrenare në Serbi por në rrjetet sociale ka shkaktuar reagime të dhunshme.

Mediat serbe bëjnë me dije se fotoja e saj është shoqëruar me një sërë komentesh nënçmuese, duke e perceptuar këtë gjest si provokim.

Ndërkohë ka të tjerë që thonë se e moshuara nuk e ka ditur fare se çfarë kuptimi flamuri që mban ne reçipetat e saj.

Të fundit
Lajme të lidhura