11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Grevistëve iu del punë me xhaxhain e Glauk Konjufcës: Brirët e sprehur do t’iu thehen

Edhe një kërcënim tjetër i është drejtuar grevistëve. Bëhet fjalë për xhaxhain e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

- Advertisement -

Rabit Konjufca, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se  “2500 arsimtarë arrin t’i manipulojë një Rrahmon”, ndërsa ‘këshilloi’ mësimdhënësit “që ta lexojnë ligjin”.

Lexo Edhe:

Ο τρόπος να κερδίσεις 100 € την ημέρα συγκλονίζει την Ελλάδα

- Advertisement -

Kajtazi- Fifit: I ke dy duete me të akuzuarin për dhunim, bile hesht më mi…

Në fund, Rabit Konjufca ka thënë se ” Brirët që i keni sprehur në krye me Rrahmonët do ju thehen shumë shpejt”.

“‘Një budall e gjuan gurin, njëqind të menqur nuk mund ta nxjerrin’! 25 000 arsimtarë arrinë ti manipuloj një Rrahmon. Apo ndoshta po ju konvenon shtyrja e pushimit juve të menqurve. Lexoni ngapak ligjin dhe kuptoni të drejtat tuaja, mos u ankoni pastaj, se ligjin e kanë ndryshuar ata që ju po ju shërbeni si me qënë të mitur, në kurriz të nxënësve. Brirët që i keni sprehur në krye me Rrahmonët do ju thehen shumë shpejt”, ka shkruar ai në Facebook.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -