20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Grenellit i vjen përgjigjia: Retorika e juaj e pafytyrë na e kujton propagandën e kontrolluar shtetyërore të Beogradit dhe Moskës

Ish-ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Miodrag Vlahoviq, i është kundërpërgjigjur Richard Grenellit.

Ish i dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Grenell, ka kërkuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për situatën në veri të Kosovës.

Por, Vlahoviq i është kundërpërgjigjur atij.

Njëmend z. Grenell. Seriozisht e keni! Por ju jeni serioz dhe shumë serioz atë. Retorika e juaj e pafytyrë na e kujton propagandën e kontrolluar shtetyërore të Beogradit dhe Moskës. Por, nuk e ndihmon Serbinë. Përkundrazi: Përkrahja në dukje mercenare është kundërproduktive për çështjen”, ka shkruar Vlahoviq në Twitter.

Të fundit
Lajme të lidhura