8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Grenell merret sërish me Kurtin, i ‘kërkon’ të largohet nga skena politike

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenelll, ka vazhduar të merret me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti si dhe qeverisjen e tij.

Grenell deklaroi se Kurti duhet të largohet nga politika.

- Advertisement -

“E di se mund të shkaktoj kokëçarje me qëndrimin tim, por do të vazhdoj të jem i sinqertë, Albin Kurti dhe autoritetet e tanishme në Kosovë nuk përmbushin diçka për të cilën janë pajtuar, kështu që thjeshtë ata duhet të largohen nga skena politike”, citohet të ketë thënë Grenell, raporton Kosovo-online.

Grenell këtë qëndrim e pati gjatë një mitingu elektoral, derisa po mbështeste Ron Johnson, i cili synon që të zë një ulëse në Senatin Amerikan, i cili gjithashtu ka folur për kryeministrin Kurti.

“Ai vepron me supozimin se shqiptarët e Kosovës e kanë mbështetjen e parezervë të Amerika dhe që Amerika nuk i do serbët, çfarë atij ia mundëson që të bëjë çfarëdo që do, por kjo nuk është çështja”, ka thënë se Johnson.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -