fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Grenell befason me veprimin e fundit, e shpërndan në Twitter postimin e Kurtit rreth rastit në Shtërpcë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një ngjarje interesante ka ndodhur mbrëmë në rrjetin social Twitter, ish i dërguari special i ish-presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi,Richard Grenell ka shpërndarë postimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, në të cilin dënonte plagosjen e dy të rinjve në Shtërpcë.

Kujtojmë se Grenell dhe Kurti, nuk kanë pasur marrëdhëniet më të mira deri më tani, ku vetë kryeministri e ka akuzuar Grenellin se ishte prapa rrëzimit të qeverisë Kurti 1.

Në postimin e tij, Kurti ka dënuar sulmin ndaj dy qytetarëve serbë të Kosovës, ndërsa ka njoftuar për arrestimin e të dyshuarit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -