8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

- Advertisement -

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti.

- Advertisement -

Tërmeti që tronditi Turqinë me 7.7 ballë thuajse shkatërroi 10 qytetet tona.

Ndërsa zemra na digjet për shkak të tërmetit që ndodhi, ka edhe zhvillime që na bëjnë të dorëzohemi, shkruajn mediat turke.

- Advertisement -

Disa njerëz, të cilët përfituan nga fatkeqësia, filluan të plaçkitin paturpësisht.

Ata grabitën kamionin e ndihmës së dërguar nga Fenerbahçe.

Është konstatuar se një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti.

- Advertisement -

Grabitësit u kapën nga Policia.

Hajnat kishin marrë një numër i madh produktesh teknologjike dhe sasi të mëdha parash.

Mësohet se grabitësit janë vënë në mbajtje pas procedimit.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -