fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

“Google Translate” shpëton 28-vjeçaren shqiptare nga burri dhunues

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kur je në një vend të huaj gjuha shpesh të penalizon, madje në disa raste bëhet dhe pengesë për të kërkuar ndihmë.

Por ky nuk ka qenë rasti i një 28-vjeçareje shqiptare e cila në Kretë dhe dhunoj nga bashkëshorti , shkruan “Protothema”.

- Advertisement -

Ajo ka shkuar në një kafene e cila ndodhej pranë banesës së saj dhe duke qenë se nuk dinte greqisht përmes Google translate ka shpjeguar se çfarë po i ndodhte dhe ka kërkuar ndihmë.

Pas denoncimit të së resë, oficerët e policisë e arrestuan 44-vjeçarin për dhunë në familje.

28-vjeçarja shqiptare ndodhet në Greqi në mënyrë të jashtëligjshme. Megjithatë si viktimë e dhunës në familje mbrohet me ligj dhe nuk ndaj saj nuk do të nisin procedurat e dëbimit.

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -