17.7 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

‘Godet’ Enver Robelli: K-analista, Biden priti ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

Gazetari Enver Robelli përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se presidenti Joe Biden e ka pritur ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë.

Robelli ka reaguar për këtë duke bërë kështu një krahasim se si komentohen rastet nga analistët kosovar.

Postimi i plotë:

“Qe, a pe sheh, Joe Bideni e priti Marko Gjuriqin ne Shtepine e Bardhe.

Ambasadorin e Serbise.

Qe, a pe sheh, kjo qeveri po na i prish marredheniet me Ameriken.

Qe, a pe sheh…”, keshtu jargavitej (k)analisti i krimit te organizuar para disa muajsh.

“Bideni nuk po e pret ambasadorin e Kosoves ne Shtepine e Bardhe”, çirrej (k)analisti. Jargavitej dhe gezohej per ate qe e shihte si sukses te Serbise.

E suksesi i Serbise i sherbente (k)analistit per jargavitje kunder Kosoves.

E cila tash qeveriset nga nje qeveri tjeter, nje proces normal demokratik, neser mund te qeveriset nga ndokush tjeter.

Sot presidenti Joe Biden e ka pritur ne Shtepine e Bardhe ambasadorin e Republikes se Kosoves.

Tash (k)analisti eshte ne hall te madh. Gezimi i djeshem per Marko Gjuriqin i eshte shnderruar ne hidherim qe Joe Bideni e priti ambasadorin e Kosoves.

Kete hidherim e demonstron me heshtje.

Çfare berlloku! Edhe kur hesht, edhe kur llomotit.

Të fundit
Lajme të lidhura