8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Gjyqtarja e suspenduar serbe: Kemi vendosur t’i bashkohemi të gjithëve në këtë Iuftë

Ish-kryetarja e Gjykatës Themelore të Mitrovicës, Liljana Stefanoviq, ka mbajtur një fjalim në tubimin e serbëve në Mitrovicën e Veriut.

Ajo tha se të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët serbë janë larguar nga sistemi gjyqësor i Kosovës.

- Advertisement -

“Ne vendosëm unanimisht të largohemi nga sistemi gjyqësor dhe t’i bashkohemi të gjithëve në këtë luftë. Vendimi ynë është i qartë. Mendoj se jemi ambasadorët më të mirë të gjyqësisë serbe”, tha Stevanoviq.

Në mars, Stefanoviq ishte suspenduar nga pozita e kryegjyqtares, pasi kishte marrë pjesë në një mbledhje të Këshillit të Sigurisë, të thirrur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në Beograd.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -