8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Gjykata Speciale në aksion, Komandanti i UÇK-së udhëtoi në mesditë drejt Hagës

Në mesditë ka udhëtuar drejt Hagës, një tjetër komandant i UÇK-së nga rajoni i Prizrenit, Sadik Halitjaha.

Gazeta 10 ka mësuar nga burime të saj se Halitjaha ka udhëtuar nga Aeroporti i Prishtinës në ora 12:30 me ftesë të Prokurorisë Speciale.

- Advertisement -

Ish-eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha, ishte ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim para dy vitesh.

“Sikur shumë Iuftëtarë të tjerë të UÇK-së, ne kemi fatin e përbashkët, sidomos eprorët që nga kreu i SHP të UÇK-së e deri në nivel të zonave kanë arritur t’ i thërrasin Zyra e Prokurorit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Unë kam marrë ftesën më 17 dhjetor të vitit 2019 dhe duhet të paraqitem më 28 janar të këtij viti” pati shkruar ai.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -