fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Gjuha raciste dhe etiketimet/ Shqiptarët në Britani bëhen bashkë: Protestë në Londër “kundër poshtërimit”

Komuniteti shqiptar në Britaninë e Madhe ka paralajmëruar protesta pas lajmeve të fundit mbi emigrantët shqiptarë, shënjestrimin e tyre nga politika dhe etiketimet si KRlMlNELË.

Emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në Britaninë e Madhe do të protestojnë më 12 nëntor në Westminster Bridge.

- Advertisement -

Nëpërmjet një njoftimi që po ndahet në rrjetet sociale, ata kanë paralajmëruar një protestë të madhe në Londër më datë 12 nëntor ora 10:30, e cila do të zhvillohet në “Westminster Bridge”. “Protestë kundër poshtërimit të shqiptarëve në Britani”, është motoja e këtij tubimi të emigrantëve.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -