13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Gjobitet shoferi në Tiranë që tërhoqi kecin e lidhur në veturë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një 58-vjeçar në Tiranë i cili drejtonte automjetin pa leje drejtimi ka keqtrajtuar një kafshë duke e tërhequr me mjet.

Në pamje duket teksa tërheq një kec, të cilin e ka lidhur në automjetin e tij. Policia thotë se pas publikimit të pamjeve filmike, kanë nisur menjëherë verifikimet për identifikimin e drejtuesit të automjetit.

- Advertisement -

Nga verifikimet ka rezultuar se drejtuesi i automjetit, shtetasi Xh. M., 58 vjeç, e drejtonte automjetin pa leje drejtimi dhe kishte mangësi në dokumentacionin e nevojshëm për qarkullim.

Ndaj Xh. M. nisi hetimi dhe u vendos gjobë për mangësitë në dokumentacionin e automjetit. /TCH

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë