fbpx
-4.8 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Gjinovci i kundërpërgjigjet Escobarit: Jo zemër, AIbini s’është Fatmir Limaj

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Rron Gjinovci, analist ka shkruar një status, që është në fakt reagim ndaj Gabriel Escobarit, i dërguar i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, i cili tha se asnjë individ nuk mund t’i ikë Asociacionit.

“Asociacioni është një obligim i detyrueshëm ligjor ndërkombëtar. Ai e obligon Kosovën, obligon Serbinë dhe e obligon BE-në që e ka udhëhequr, dhe pse ne e kemi përkrahur, është përkushtim i yni. Andaj, një parti dhe një individ nuk mund të ikë nga ai njëanshëm”, deklaroi Escobar.

- Advertisement -

Ndaj kësaj deklarate reagoi Gjinovci, duke thënë se Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, nuk është Fatmir Limaj, kryetar i Nismës.

Poastimi i plotë:

Qysh pe paraqet Eskobari Albinin kishe si nje individ e Qeverine si nje parti si me pase kon fjala per Fatmir Limajn e Nismen.

Jo zemer, fjala eshte per 50.2%

- Advertisement -

Të fundit

72-vjeçari: Pres të shkoj në Gjermani të punoj

I ftuar në emisionin “Real People” në Euronews Albania këtë të shtunë ishte një usta i quajtur Meti, i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -