15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Gjinovci i kthehet ashpër aktivistes që fajësoi nënën e 11 vjeçares për dhunimin

Analisti Rron Gjinovci i ka reaguar aktivistes Xheraldina Rexhepi e cila në protestën e së martës pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares nga Prishtina tha se dështuan të gjithë, teksa pati kritika edhe për prindërit e vajzës së mitur.

“Nuk ka dështu shteti, nuk ka dështua asnjë institucion. Kemi dështu krejt. Hallka e parë, institucioni i parë është familja: familja ka dështu. Ka dështu nëna e asaj vajze që s’e ka ditë ku e ka vajzën shtatë orë, kanë dështu prindët e atyre djemve që i kanë eduku në mënyrën që me e bë krim makabër dhe mos me u ndi fajtorë”, theksoi ajo para gazetarëve.

- Advertisement -

Për këtë çështje është shprehur i zemëruar Gjinovci.

“‘Ka dështu nëna e asaj vajze…’. Sa budalla është në këtë Kosovë na tepër mirë jena”, shkroi ai në një postim në Facebook.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -