16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Gjermanja pranon fenë islame në Xhaminë shqiptare në Leverkusen

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sot në xhaminë “Mesxhidi Aksa” në Leverkusen një vajzë Gjermane e quajtur Lisa Golmer pranoi Islamin pranë imamit Hoxhë Hasan Baftijari.

Pasi Imami i shpjegoi rreth Islamit, u diskutua gjerë e gjatë rreth fesë islame dhe pasiqë u konstatua së me bindje dëshiron ta pranojë Islamin dhe pa imponim motra shqiptoi shehadetin-deklaraten Islame duke u bërë muslimane.

- Advertisement -

Tani e tutje Lisa dëshiron të quhet Medina.

Allahu e forcoftë, Medinën në Islam!, thuhet në njoftimin nga Xhamia-Moschee Mesxhidi Aksa në Leverkusen të Gjermanisë.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë