fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

GjeneraIi shqiptaro-amerikan: LDK e PDK e pranuan “zajednicën” kur u futën në diaIog me Serbinë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Gjenerali shqiptaro-amerikan, Muharrem Maralusha, vlerëson se Kosova nuk do të duhej ta pranonte Serbinë as si shtet fqinj.

Në një postim në Facebook, ai ka shkruar se qeverisjet e kaluara nga LDK dhe PDK e pranuan Serbinë si fqinje atë ditë kur vendosën të futen në dialog.

- Advertisement -

Kështu, sipas tij u pranua edhe “Zajednca” apo asociacioni i komunave serbe,

“Ne Serbinë as si fqinje kurrë nuk duhet ta pranojmë.

Fatkeqësisht disa nga kryesia e LDK-së, dhe PDK-së e pranuan Serbinë si fqinje, atë ditë që pranuan të shkojnë në dialog, kur e pranuan “Zajednicën””, shkruan Maralusha në Facebook.

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -