8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Gjendja në Veri, Osmanit i shkon në zyre ambasadori amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, më te cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në veri të vendit.

- Advertisement -

Siç njofton zyra e presidencës, ”Osmani nënvizoi përkushtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të garantuar mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e vendit në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët evropian“.

Takimi vjen në një kohë kur pjesëtarët e komunitetit serb në Kosovë janë larguar nga Kuvendi, prokuroria, gjyqësia, policia dhe administrata.

Kërkojnë nga Qeveria ta anulojnë vendimin për targat si dhe ta formojnë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -