14.1 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022
- Advertisement -

Gjendet i vdekur zyrtari i lartë i inteligjencës ukrainase, bashkëshortja: Dëgjova të shtëna

Një shef rajonal i shërbimeve të inteligjencës SBU të Ukrainës, Oleksandr Nakonechny është gjetur i vdekur në banesën e tij në Ukrainë.

Lajmi u konfirmua nga zyra e prokurorit të përgjithshëm.

- Advertisement -

Bëhet me dije se Nakonechny u gjet nga gruaja e tij me plagë me armë zjarri. Bashkëshortja e tij gjithashtu ka thënë se ka dëgjuar të shtëna armësh.

Sakaq Policia ka nisur një hetim për vdekjen, por nuk ka bërë një reagim lidhur me ngjarjen.

Nakonechny ka drejtuar SBU-n në rajonin Kirovohrad që nga janari 2021.

- Advertisement -

Në korrik, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky shkarkoi kreun e SBU, mikun e tij të fëmijërisë Ivan Bakanov, duke thënë se ai nuk bëri mjaftueshëm për të çliruar agjencinë nga spiunët dhe bashkëpunëtorët rusë.

Zelensky tha se do të ketë një rishikim të personelit të SBU dhe disa zyrtarë të lartë në agjenci janë shkarkuar gjatë disa muajve të fundit.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -