25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 22:58

Gjendet anija duke lundruar, gati 90 vjet pasi që ishte zhdukur?

Spekulimet në lidhje me trekëndëshin e Bermudës, përkundër njoftimeve që thoshin se përfundimisht është zgjidhur i tërë misteri i zhdukjes së gjësendeve këtu, nuk kanë të ndalur.

Roja bregdetare kubaneze bëri të ditur se, tash vonë, kanë vërejtur një anije pa ekuipazh, duke lundruar në drejtim të Kubës.

Besohet se bëhet fjalë për një anie të llojit “SS Cotopaxi”, e cila ishte zhdukur në vitin 1925 dhe, që nga ajo kohë, thuhej se, në zhdukjen e saj, kishte gisht “trekëndëshi i Bermudeve”.

Autoritetet kubane e kishin vërejtur këtë anije për herë të parë më 16 maj, afër një zone ushtarake në Havanë. Ata kishin tentuar që të bisedonin me ekuipazhin, por më kot.

Më pas, kur i ishin afruar anijes, kishin parë se ajo ishte një anije e zhdukur rreth 100 vjet më parë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese