12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Gjëja e parë që kërkoi një 16-vjeçar turk pas 65 orësh nën rrënoja: ÇokoIIatë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Gjëja e parë që kërkoi një 16-vjeçar kur u nxor pas 65 orësh nën gërmadha ishte çokollata.

Sipas asaj që raportojnë mediat turke, Ali Sarınay, u gjet nga ekipet e shpëtimit nën rrënoja në Hatay, një nga zonat më të prekura prej tërmeteve shkatërruese pas 6 orësh pune intensive.

- Advertisement -

Pas kërkesës së adoleshentit, njerëzit përreth u angazhuan që t’i plotësonin Aliut dëshirën. Me t’u nxjerrë jashtë, ai u dërgua në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Sapo u lirua nga gërmadhat, 16-vjeçari përqafoi motrën e tij, e cila e priste me lot në sy. Ndërkohë, kujtojmë se numri i viktimave në Turqi dhe Siri është rritur në 12,049.

- Advertisement -

Të fundit

Rritet edhe më tepër çmimi për shkuarje në Haxh, kjo është shifra marramëndese që duhet ta paguani

Bashkësia Islame e Kosovës është deklaruar në lidhej me shkuarjen në Haxh, edhe për këtë vit. Në kuadër të kësaj,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -