fbpx
2.5 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Gjatë ceremonisë së hapjes së Kampionatit Botëror do të recitohet edhe Kurani (VIDEO)

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”.

Për një muaj rresht adhuruesit e futbollit do të përjetojnë emocione të papërshkrueshme.

- Advertisement -

Ndeshja e parë do të luhet nga ora 17:00, nës mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në ceremoninë e hapjes do të jetë edhe një pjesë e veçantë.

Rreth 100 fëmijë do të recitojnë një pjesë nga Kurani, raportojnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Po ashtu në këtë kampionat, nuk lejohet shitja e alkoolit për tifozët.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Ministri britanik për Evropë: S’bëhet fjalë për krijimin e një enklave një-etnike në Kosovë

Deputetja britanike e cila kryeson edhe Komitetin për Punë të Jashtme, Alicia Kearns sot në Parlamentin Britanik ka ngritur...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -